...
Головна » Статті » Робот-стоматолог упростить операцію імплантації зуба.

Робот-стоматолог був розроблений в ізраїльській компанії Tactile Technologies. Він покликаний допомогти уникнути деяких складнощів в процесі імплантації зубів. Розробники стверджують, що робот зробить частину складних стоматологічних процедур дешевше, швидше і безболісніше для пацієнта. 

Зубний імплантант - це, як правило, невеликий титановий стрижень, який вставляється в кістку щелепи замість кореня віддаленого зуба. Установка імплантанта являє собою складну і тривалу операцію, але автоматизація цього процесу зробить його простіше і дозволить обійтися меншими витратами часу. 

За допомогою спеціального матеріалу робиться зліпок, потім інформація про нього передається в комп'ютер, де потім і складається схема автоматичної обробки. Експерти компанії Tactile Technologies вже перевірили працездатність системи на тваринах і порівняно недавно отримали схвалення департаменту охорони здоров'я США з приводу подальших випробувань на людях. 

"Нова система характеризується меншим травматизмом і робить зубну імплантацію звичайною процедурою, з якої легко може впоратися навіть студент-стоматолог", - стверджує Офер Кінрот, головний проектувальник системи. - "У той час як на сьогоднішній день цю ж операцію виконують тільки лікарі з великим досвідом, які пройшли спеціальну підготовку"