...
Головна » Статті » Розробили зубний імплантат з резервуаром для повільного вивільнення протизапальних препаратів

Розробили зубний імплантат з резервуаром для повільного вивільнення протизапальних препаратів

Розробили зубний імплантат з вбудованим резервуаром, що дозволяє повільно вивільняти різні препарати. В ході лабораторних тестів в резервуар були завантажені сильні протимікробні препарати, які повільно звільнялися з імплантату. Було виявлено, що цей спосіб дозволяє запобігати і знищувати бактеріальні біоплівки - основну причину інфекцій, що вражають переімплантичні тканини.

У природі бактерії існують в двох формах: планктонний стан (коли одиночна бактерія вільно плаває в середовищі) і в стані біоплівки (коли вони щільно прилягають і зчеплені один з одним). З утворенням біоплівок важко боротися, якщо це процес набуває хронічного характеру, то виникає резистентність до антибіотиків. Як відомо, однією з основних причин невдачі при установці імплантату є запальний процес. Саме тому багато дослідників звертають увагу на проблему постопераційной інфекції в стоматології. Наприклад, недавно були розроблені імплантати з протимікробним покриттям, також дозволяє боротися з розвитком інфекції. 

Імплантат, який запобігає і знищує бактеріальні біоплівки. 

У роботі вчені підкреслюють, що при розробці зубних імплантатів часто застосовують матеріали з шорсткою поверхнею, таким чином, збільшується площа зіткнення конструкції і кістки, що покращує остеінтеграцію. Однак на таких поверхнях простіше утворюється біоплівка. 

Новий тип імплантатів виконаний з композитного матеріалу на основі пористої титанової структури з кремнієвими вставками, що грають роль дифузійної перегородки. В ході численних лабораторних випробувань імплантат заповнювали різними препаратами, перевіряючи його ефективність. У тому числі хлоргексидином - потужним протимікробним препаратом, що входять до складу багатьох ополаскувачів для порожнини рота. 

В результаті вдалося виявити, що імплантати, заповнені хлоргексидином, ефективні відносно бактерій Streptococcus mutans - відомих збудників карієсу. Повільно вивільняються дози препарату не дозволяють патогенів сформувати біоплівки, а також знищують раніше утворені колонії на поверхні імплантату. 

Таким чином, тести підтверджують ефективність методики для профілактики і знищення бактеріальних біоплівок. Даний спосіб потенційно може застосовуватися для запобігання і лікування інфекцій у пацієнтів після зубної імплантації. 

Конструкція імплантату дозволяє підібрати індивідуальне лікування. 

В ході обговорення результатів роботи, автори звернули увагу на те, що спосіб на даний момент був перевірений тільки в лабораторних умовах. Щоб оцінити чи підходить методика для застосування в стоматології, потрібні клінічні випробування. 

Зокрема, необхідно проаналізувати чи відповідає використовуваний композитний матеріал механічним вимогам, що пред'являються до зубних імплантатів. Також оцінити ризик закупорювання пір на поверхні імплантату харчовими білками і відкладеннями солей кальцію. 

Дослідники окремо підкреслюють, що конструкція імлантата на основі композиту з титану і кремнію дозволяє проводити індивідуальне лікування: ємність може бути заповнена різними препаратами в залежності від потреб конкретного пацієнта. 

«У даній роботі ми розглядали методику для зубних імплантатів, проте, в цілому, вона підходить і для інших видів протезування, де можна буде застосовувати вбудований резервуар для наповнення різних препаратів. Наприклад, для установки підшкірних фіксуючих конструкцій, якщо при цьому механічні властивості матеріалу виявляться достатніми для необхідного навантаження », - стверджує автор роботи.