...
Головна » Статті » Що таке Wax Up і Mok Up?

Що таке Wax Up і Mok Up?

 
Термін Wax-up означає воскове моделювання. 

Одним із завдань будь-якого фахівця є, як можна більш точно з'ясувати всі очікування і переваги пацієнта. Наприклад, якщо робляться керамічні коронки на передні зуби, то відправляти постійні конструкції 20 раз в пічку недоцільно. В такому випадку пацієнту на моделі пропонується затвердити форму і розмір зубів, і вже постійні конструкції виготовляти у відповідності з наміченим планом. 

Є два варіанти використання воскового моделювання: 

1. Технік може змоделювати майбутній результат на моделі, пацієнт з ним ознайомитися і затвердить. Якщо необхідні корективи, технік внесе їх, використовуючи технічний віск. Як тільки всі нюанси враховані, технік приступає до виготовлення постійних конструкцій. В даному випадку воскове моделювання використовується виключно для демонстрації результату, більше ніяк надалі цей прогноз не використовується. 

2. У другому випадку технік моделює не тільки естетику, а і функціональність зубів. Пацієнту демонструється також робота на моделі, яка потім переноситься в порожнину рота. Тобто спочатку технік на моделі виконають Wax Up воскове моделювання зубів, передає до клініку. Доктор демонструє воскове моделювання пацієнтові, потім за допомогою спеціальної технології переносить в рот. Таким чином, в роті у пацієнта з'являються тимчасові конструкції Mok Up. Такі конструкції просто необхідні пацієнтам з стираємістю зубів, коли потрібно серйозно підвищувати прикус, при великих протезних роботах, при проблемах з суглобом і т.д. Пацієнт має можливість походити з тимчасовими конструкціями які будуть максимально набліжені до постійних зубах. Він зможе подивитися форму зубів і при необхідності лікар може проводити ще корекцію на тимчасових зубах. Пацієнт і лікар може перевірити реакцію скронево-нижньощелепного суглоба, спостерігаючи за його відновленням.
 
Як Wax Up перетворити в Mok Up. 

Коли пацієнт дивиться на чудово змодельовані зуби, він намагається природно уявити їх у роті. Це як нове плаття, яке хочеться приміряти і дізнатися воно чи ні. Приблизно такі ж почуття переживає доктор, але його цікавить не тільки естетика, а і фукциональность. Саме для перевірки зовнішнього вигляду і функціональності і придумана процедура Mok Up. 
 
Mok Up - це перенесення в порожнину рота заздалегідь змодельованої форми зубів. 

Технологічно цей процес відбувається наступним чином: 

1. Після демонстрації воскового моделювання пацієнтові, доктор виготовляє силіконові ключі або відбитки з нових зубів. Точно також як знімалися раніше відбитки з своїх зубів, точно також знімаються відбитки з нових зубів на моделі.
 
2. Зуби пацієнта очищаються від нальоту за допомогою профілактичної пасти. Важливий момент для Mok Up -  зуби абсолютно не пошкоджуються. Після очищення на зуби наноситься спеціальний клей для фіксації Mok Up. (aдгезив)
 
3. У силіконовий ключ закладається спеціальний композит для Mok Up і відбиток накладується на зуби пацієнта. Темпспан (TempSpan C&B Material)
 
4. Після зняття сілікового ключа з зубів, потрібно зняти надлишки матеріалу і відполірувати тимчасові реставрації.