Дата и время

Головна >> Статті >> НТУУ "КПІ", КНУ ім. Тараса Шевченка,НаУКМА

НТУУ "КПІ", КНУ ім. Тараса Шевченка,НаУКМА

НТУУ "КПІ", КНУ імені Тараса Шевченка,НаУКМА

Добрий вечір, абітурієнти та, можливо, студенти що перевступають. Багато тем та холіварів вже проведено з теми, який вуз найкащий, куди краще вступити та інше. Тому я вирішив спробувати висвітлити це питання дещо з іншого боку. З боку так званої культури вишів, тобто їх традицій та впливу на формування людини. Звісно багато з вас на цій фразі ринуться з піною біля рота доводити, що ви вже дорослі та сформовані особистості, тому цей запис не для вас. Можете йти собі мирно далі. Це питання я вирішив висвітлити на трьох найбільш яскравих та відомих усім вишах: НТУУ "КПІ", КНУ імені Тараса Шевченка та НаУКМА. Чому саме вони? Тому що це корифеї нашої освіти, і з цим можуть посперечатися, можливо, лише медики, але це вже зовсім інша справа. Так як я сам є студентом НТУУ "КПІ", я вас запевняю, що намагаюсь дати якомога нейтральну оцінку всім трьом вищим школам та їх "манерам виховання". Почнемо з моєї alma matter.

1) НТУУ "КПІ"

Я сподіваюсь, що не знайдеться такох людини, яка не чула про цей вуз, адже це всім відома Київська політехніка. Заснована вона в далекому 1898 році, ще за часів Російської імперії. На прикладі заморських політехнік вона являє собою цілісний кампус на якому розташовані як всі навчальні корпуси, так і гуртожитки. Присутні особисті поліклініка та відділення міліції. Студенти цього вишу славляться тим, що вони частіше за іншших відраховуються та полюбляють "халявити". Питання алкоголю опустимо, бо це притамане всім вишам без винятку. Які "уроки" може надати цей виш? Головне, що мусить усвідомити студент КПІ-це те,що в житті варто надіятися лише на себе. Це така собі школа виживання, яку минають десятою дорогою вихолені маменькині синки, але про це ще згадаемо. Тут панує атмосфера бунтарства. Кожен справжній КПІшник-це бунтар, який може годинами доводити викладачу свою правоту, навіть якщо він не правий. Справедливо зазначити, що в житті ці якості стають в нагоді. Щодо пікантного питання хабарництва, то "В КПІ, як і в Могилянці хаюарів немає". Це справедливо десь на 90%. За рідкими винятками викладачі негативно відносяться до хабарів. Ніколи навіть на них не натякають, є навіть такі, що демонстративно тебе відрахують за спробу це зробити. Тому узагальнимо: КПІ-це брутальний технічний вуз, який готує тебе бути готовим доказувати свою точку зору завжди та всюди, викручуватися з будь-яких ситуацій, аби не "піти в НАУ", тобто не бути відразованим. Наступним в моєму огляді є досить колоритний виш-це головний класичний університет країни.

2) КНУ імені Тараса Шевченка

Дещо з історії вузу. Відкритий в 1834 році. Є однією з найдавніших вищих шкіл України. Славиться своєю "елітарністю". Умовно його можно поділити на 3 зони: Зона еліти-це так звані "елітні" факультети КНУ, тобто журналітиска, юрфак, КІМО та їм подібні. Вони славляться своїм відчуттям власного значення для країни, вважають, що всі навколо це просто невдахи, які недоросли до їх високого статусу. Звичайно є й винятки, але викладачі намагаються з перших днів навчання привити цю думку про "елітарність". Хабарів, як говорять беруть багато і дорого, хоча навчатися можна і своїми силами, проте кажуть, щщо складно. Друга група факультетів цього вузу, яку я в плані спілкування сприймаю напевне найбільш тепло, це природничі та гуманітарні спеціальності. Тут хоча й присутня "елітаризація свідомості", але вона як правило залишає за собою й власну думку, і студенти не так критично ставляться до оточуючих, навіть іноді враховують думку побратимів з інших вишів. Викладачі тут часто прості науковці, яким "дуже важко жити, кормити сім'ю, ну ви розумієте" (с). Тому іноді можна прослідкувати в їх манерах викладання тонкі натяки, що вони не проти від "гуманітарної допомоги сусідній державі". Але загалом, навчання на засадах розуму, а не "бошляння". Третя група факультетів, до я ких я досить двояко ставлюсь-це факультети фізмат- та технічного спрямування: Кубік, мехмат, рфф, фізфак. Чому двуяко. По-перше, з моєї точки зору це найменш корумповані факультети, де викладачі ще зберегли норми моралі та відносно негативно ставляться до хабарів. Це плюс, за який я дуже поважаю цю групу факультетів, проте є мінус, за який моє позитивне ставлення до них трішечки підривається. Пам'ятаєте, трішечки раніше я говорив про "маменькинів синків"? Так от, ті хлопчики, які не йдуть в КПІ (або ж в НАУ), бо там інші погані хлопчики «бухають», йдуть навчатися сюди. На благо справедливості, варто зазначити, що хлопці з, наприклад, мехмату гульбенять не набагато слабше від КПІшників, але репутація КНУ робить свій вплив і вони обирають КНУ. Щодо культури викладання, то вже неодноразова помічено (навіть в межах пабліку) те, що студенти (як правило 1 курсу) цих факультетів, вважають всі інші виші гімном та сараями (окрему увагу приділяючи це КПІ та НАУ). Не буду це коментувати, адже складається таке враження, що у викладачів деякі комплекси щодо цих вузів. Отак от в умовах підвищеної «елітарності» підростає покоління КНУ. І на останок не забудемо згадати нашу перлинку: Києво-Могилянську академію.

3) НаУКМА

До цього вишу, не буду приховувати, я ставлюся дуже тепло і якщо мені б довелося проміняти КПІ на щось інше, то це була б Могилянка. Це такий осередок виховання свідомих політично та соціально молодих людей. Відроджені традиції старої «Києво-Могилянської академії» гармонічно компонуються з вимогами сучасної освіти. Сам виш славиться тим, що його студенти найбільш політично активні (це підтверджується баттхертом Табачника у відомому багатьом відео) і більшість прохань з боку студентських організацій відходить саме з Могилянки. Єдиним глобальним мінусом у цьому ВНЗ є те, що «поголів’я» студентів не перевищує 4 тисяч, що в 5 разів менше ніж в КНУ і в 10-ніж в КПІ. Тому нажаль таких свідомих випускається небагато.

На завершення, хочу сказати, що дуже близько приймати викладений матеріал не варто, тому що це лише загальні статистичні враження і звісно є винятки. Просто є певна статистика, за якою можна визначити те, з якої вищої школи студент, бо виш накладає своє «клеймо» на характері людини. Основні прикмети я описав.