...
Головна » Хронологічні таблиці » Чернілевський Станіслав

Хронологічна таблиця життя і творочості Станіслава Чернілевського

Чернілевський Станіслав

Дата Подія
6 липня 1950 Народився у с. Жван, Мурованокуриловецький район, Вінницька область.За етнічним походженням поляк. Народився у селянській родині. Дуже рано втратив батька, який був комбайнером. Вірші почав писати з четвертого класу.
Середню освіту здобував у Тульчинському та Мурованокуриловецькому інтернатах. Вступив на філологічний факультет Київського університету імені Тараса Шевченка, з якого на передостанньому курсі був відрахований за «український націоналізм».
1973 Закінчив Вінницький педагогічний інститут, працював учителем.Після невдалої спроби вступити до театрального інституту, до якого, попри успішно складені іспити, не був зарахований через «політичну неблагодійність», працював монтувальником декорацій у Київському театрі російської драми імені Лесі Українки. Потім вступив на факультет кінорежисури Київського театрального інституту імені І. Карпенка-Карого, здобув фах кінорежисера. Працював на Київській кіностудії художніх фільмів імені О. Довженка.Автор кіносценаріїв: «Просвітлої дороги свічка чорна» (присвячений життєвому і творчому шляху В. Стуса); «Грамотний».
1984 За сприяння Миколи Вінграновського та Дмитра Павличка видає збірку поезій «Рушник землі».
1987 Лауреат премії імені В. Симоненка
2000 Зараз працює режисером і редактором на ТРК «Студія 1+1», зокрема відповідає за дубляжі українською мовою іноземних фільмів. Багато уваги приділяє студентам Київського національного університету театру, кіно й телебачення імені І. Карпенка-Карого.
19 лютого 2014 На Майдані Незалежності був поранений в ході протистояння протестувальників.
2015 Лауреат літературної премії імені А. Бортняка