...
Головна » Хронологічні таблиці » Кисельов Леонід

Хронологічна таблиця життя і творочості Леоніда Кисельова

Кисельов Леонід

Дата Подія
1946 Народився у Києві, в родині російськомовного письменника Володимира Кисельова
1959 Леонід почав писати перші вірші
1962p З поеми «Первая любовь!» написаної, коли йому було шістнадцять, можна догадуватися, що в тому часі він уже хворів на невиліковну недугу. Родина, друзі й лікарі-спеціалісти докладали всіх зусиль, а польські пілоти привозили ліки з Парижа, щоб рятувати, як тоді говорили, майбутнього Лермонтова, Пушкіна або й Шевченка.
1963 р Перша добірка його віршів побачила світ в березневому числі московського журналу «Новый мир», головним редактором якого тоді був Олександр Твардовський, — з наступною приміткою: «Леонид Киселев, ученик 10 класса школы 37, г. Киев». «Первые стихи».
квітень 1963 В квітневому числі журналу «Радуга» було надруковано два його короткі вірші. Вірш «Цари» в журналі «Новый мир», в якому десятикласник зневажав особу царя Петра I, ще й посилаючись на Шевченка, викликав у Києві сенсацію, а в Москві серед російської інтелігенції й академічних російських кіл — обурення й протести. Після того молодого поета перестали друкувати в російській радянській періодиці.
1963 Після школи Леонід вступив до Київського університету на перекладацький факультет (англійська мова). Він уражав усіх як глибокою обізнаністю в зарубіжній літературі, так і знаннями з точних наук. Юнак міг говорити на будь-яку тему: про футбольний матч чи про останні закордонні фільми. При цьому захоплювався стародавнім мистецтвом, фресками Софії Київської, любив поезію Шевченка, Тичини, Шекспіра, американський джаз, парагвайські та українські пісні.
12 квітня 1968 За кілька місяців до смерті Кисельова, з'явилася в «Літературній Україні», з уведенням Івана Драча, добірка його українських поезій «Перші акорди»…
19 жовтня 1968 Не сягнувши зеніту свого поетичного обдарування, помер від недуги лейкемії, проживши всього двадцять два роки
1970 Посмертно вийшли дві його книжки російської й української поезії — перша під назвою «Стихи. Вірші» (у видавництві «Молодь»), а друга, що є доповненням першої, в 1979 р., (також у видавництві «Молодь») під двомовною назвою — «Последняя песня. Остання пісня»
1991 Посмертно видано збірка «Тільки двічі живемо…»
2006 До 60-річчя від дня народження поета, видавництво «Факт» видало збірку поезій «…все на свете только песня на украинском языке»
Березень 2013 У видавництві "Ярославів Вал" побачила світ збірка літературної спадщини Л.Кисельова "Над київськими зошитами. Над киевскими тетрадями" (вірші, проза, переклади, нотатки, листи, фото)