...
Головна » Хронологічні таблиці » Королів Василь

Хронологічна таблиця життя і творочості Короліва Василя

Васи́ль Ко́стевич Королі́в (Стари́й)

Дата Подія
16 лютого 1879 Народився на Полтавщині у сім'ї священика. Батько його, Королів Костянтин Іванович, певний час був настоятелем Свято-Троїцької церкви.Навчався в Полтавській духовній семінарії. У своїх спогадах про С. Петлюру В. Королів згадував, як, вступивши до Полтавської бурси, познайомився з Симоном і підтримував цю дружбу довгі роки.
1898 Отримавши імператорський дозвіл на навчання у світському закладі вступив до Харківського ветеринарного інституту.
1902 Закінчив Харьківський ветеринарний інститут.Працював ветеринарним лікарем. Видав популярний посібник з ветеринарії — рос. «Скотолечебник».Брав участь в революційному і українському національному русі.
1906 За організацію селянської спілки був заарештований і ув'язнений. Після звільнення перебував під наглядом поліції. Зайнявся журналістикою, став активним дописувачем українських газет «Рада», «Хлібороб», «Засів».
1917 Працює у київському видавництві «Час», а також став першим редактором часопису «Книгар» — першого критико-бібліографічного періодичного видання України. За час редагування опублікував на його сторінках 37 статей та відгуків на нові видання.
7 березня 1917 Був обраний до складу членів Української Центральної Ради від ТУП. У тому ж році обраний членом Київського губернського виконавчого комітету Ради об'єднаних громадських організацій. Один із фундаторів та голова Товариства шкільної освіти, член ради Київського товариства «Просвіта».
1919 В. Королів-Старий відряджений з дипломатичною місією УНР до Праги, де й залишився емігрантом. Там познайомився з майбутньою дружиною — українською письменницею Наталеною Королевою і оселився в містечку Мельнік. Багато років викладав в Українській господарській академії в Подєбрадах, водночас не покидаючи літературної творчості.
1920 Видав для дітей та юнацтва роман «Чмелик»
1923 П'єса-казка «Русалка-жаба»
1930 Опублікував спогади про Симона Петлюру, з яким не тільки навчався в Полтаві, але й співпрацював у Київському губернському земстві, зокрема в питанні упорядкування могили Т. Г. Шевченка[
9 грудня 1941 Один з найвизначніших його творів — спогади «Згадки про мою смерть». Автор відвіз її до видавництва і, повернувшись додому, помер. У книзі В. Королів-Старий не тільки описує ті випадки зі свого життя, коли він був на волосинці від смерті, а й роздумує над долею українського народу, причинами програшу визвольних змагань 1917–1921 років.