...
Головна » Хронологічні таблиці » Малик Яків

Малик Яків

Дата Подія
6 грудня 1960 Народився в селі Островерхівка Харківської губернії (нині — Зміївський район Харківської області).
1930 Закінчив з відзнакою Харківський інститут народного господарства. Після закінчення інституту народного господарства знаходився на партійній роботі в Україні. В цей ж час працює в якості економіста в Харкові.
1935–1937 Навчався в Інституті дипломатичних та консульських працівників Наркомату закордонних справ СРСР у Москві.
1937–1939 Працював у Народному комісаріаті закордонних справ СРСР. Перша посада — референт (вільно володів японською, англійською та французькою мовами), але через деякий час — помічник завідувача відділом друку.
1939 Покидає Радянський Союз, отримуючи нову посаду повноважного представника СРСР в Японії.
18 травня 1942 Його призначають надзвичайним та повноважним послом СРСР в Японії (вручення вірчих грамот відбулося 8 липня 1942). Цей пост він займав аж до розриву радянсько-японських відносин та початку війни в серпні 1945.
8 серпня 1945 Оголошує війну Японії. У цей день Яків Олександрович вручає ноту про оголошення війни японському уряду. При бомбардуванні Хіросіми знаходився на території Японії.
З 9 серпня 1945 по серпень 1946 Перебував на посаді політичного радника при Союзній Раді в Японії.
Груднь 1945 В якості члена делегації СРСР брав участь у роботах Московської наради міністрів закордонних справ СРСР, США та Англії.
24 січня 1947 Був призначений заступником тодішнього міністра закордонних справ СРСР — Молотова В'ячеслава Михайловича. Через рік роботи в міністерстві був делегований як постійний представник СРСР при ООН, а також постійним представником СРСР в Раді Безпеки ООН
1953 Яків отримує нову посаду — посаду надзвичайного та повноважного посла у Великобританії.
1960 Посол повертається до Москви, на що вже стала звичною посадою, заступника міністра закордонних справ, але вже під патронатом Громико Андрія Андрійовича.
1968 Повертається на роботу до Ради Безпеки ООН. Це було його останнє місце роботи, аж до виходу на пенсію в листопаді 1976. Але насолодитися всією красою безтурботного життя, Якову Олександровичу довелося не довго.
11 лютого 1980 Він раптово помер. Похований Малік Яків Олександрович на Новодівичому кладовищі в Москві.