...
Головна » Хронологічні таблиці » Підпалий Володимир

Хронологічна таблиця життя і творочості Володимира Підпалого

Підпалий Володимир

Дата Подія
9 травня 1936 Народився 9 травня 1936 в селі Лазірках, на той час районному центрі Полтавської області.Мати Ольга Власенко — козачка з хутора Макарівщини, батько Олексій Лукович — виходець з-під Великої Багачки. Батько працював на залізниці, захоплювався садівництвом та бджільництвом. На дев'ятому році мати була вже круглою сиротою і наймитувала в Лубнах.
1943 Батько Володимира Підпалого загинув під Києвом.
1953 Закінчив 10 класів. Працював у МТС, колгоспі.Володимир Підпалий навчався у Величанській семирічній та Лазірківській середній школах. За власним свідченням, любив історію, літературу та не розумів точних наук. В школі багато читав.
1955 Був мобілізований на флот.
21 січня 1957 Мати померла 21 січня 1957 року на час служби сина на флоті.
1957 демобілізувався (через хворобу ніг) та поступив до Київського університету на філологічний факультет (український відділ).
1958 Перші вірші надрукував в газетах «Молодь України» та «Зміна».
1962 Закінчив Київський університет.
1963 У Державному видавництві художньої літератури вийшла перша збірка «Зелена гілка», роком пізніше —"Повесіння" у видавництві «Радянський письменник».Працював старшим редактором поезії у видавництві «Радянський письменник».
1964 Був прийнятий до Спілки письменників . Того ж року вийшла в світ збірка «Тридцяте літо».
1968 «В дорогу — за ластівками»
1970 «Вишневий світ»
24 листопада 1973 Володимир Підпалий помер. Похований в Києві на Байковому кладовищі (ділянка № 33).
Смерть Володимира Підпалого обірвала розвиток "тихої поезії" в українській літературі. Подібне сталось одночасно в російській поезії: загадкові смерті Алексєя Прасолова і Ніколая Рубцова зупинили розвиток цього стилю, варто згадати публічні доноси, літературних осіб надзвичайно близьких до верхівки КГБ СССР. Зрозумілим, в цьому контексті стає метафоричний протест проголошений на похороні Володимира Підпалого, протест проти смертельної брутальності тоталітарної радянської влади до митців і зокрема щодо Володимира Підпалого.