...
Головна » Хронологічні таблиці » Сингаївський Микола

Хронологічна таблиця життя і творочості Миколи Сингаївського

Сингаївський Микола

Дата Подія
12 листопада 1936 Народився в родині хліборобів, на Поліссі у невеличкому селі Шатрище Коростенського району Житомирської області. Навчаючись у Київському університеті, позаштатно працював у редакціях різних газет. По закінченні вузу працював завідувачем відділу поезії «Літературної України», заступником директора Бюро пропаганди художньої літератури СПУ, завідуючим відділу літератури та мистецтва журналу «Ранок». Упродовж багатьох років — головним редактором журналу «Піонерія». Перші твори друкувались у районній газеті «Радянське Полісся» та в обласній «Радянська Житомирщина». Пізніше в газеті з'явилась добірка віршів із напутнім словом Максима Рильського.
1958 Побачила світ перша збірка для дітей «Жива криничка». Схвальним словом про неї відгукнувся Михайло Панасович Стельмах. Відтоді прийшло до читача понад сорок книжок — поетичних і прозових, з них — половина для дітей.
1966 Збірка "Колесо"
1968 Поетичні книги «березнем по землі», «Архіпелаги» були відзначені премією імені О. Бойченка. За книги «Вогневиця» і «Поступ» Сингаївський удостоєний звання лауреата Республіканської комсомольської премії імені М. Островського.
1969 Збірка "Мій календар"
1975 Збірка "Сонце для всіх.". Книга "Покоління"
1982 Книга "Заповітний хліб"
1990 Літературна премія імені Миколи Трублаїні; Літературна премія імені Лесі Українки